Datums un vieta
Mini-turnīrs notiks galda spēļu veikala “Ludo” telpās, Rīgā, Kr. Barona ielā 55, svētdien, 2013. gada 3. martā. Sākums – 11:00, ierašanās – no 10:00.
Vispārējie noteikumi
Turnīra maksimālais dalībnieku skaits ir 16 cilvēki. Turnīrs notiek pēc shēmas ar dubulto izslēgšanu („double elimination”). Tas nozīmē, ka katrs dalībnieks pārtrauc cīņu par 1. vietu tikai pēc otrā zaudējuma.
Ja čempionāta dalībnieku skaits būs nepietiekams šādas shēmas izspēlei, tad turnīrā piedalīsies “rezerves spēlētāji”.
Pirmajā raundā spēlētāji tiek sēdināti pie galdiņiem pa divi pēc nejaušības principa.
Pēc pirmā raunda zaudētāji turpina spēli „zaudētāju zarā”, uzvarētāji paliek tajā pašā zarā. Ja spēlētājs zaudē otro reizi (jau „zaudētāju zarā”), tad viņš pārtrauc spēli turnīrā. Tādi nosacījumi turpinās līdz fināla raundam.
Finālā satiekas „zaudētāju zara” uzvarētājs un spēlētājs, kurš nav zaudējis nevienu spēli. Ja finālā uzvar spēlētājs no „zaudētāju zara”, notiek vēl viena spēle, lai saglabātu divu zaudējumu principu („full double elimination”).
Mini-turnīra uzvarētājs saņem no organizatoriem Carcassonne Big Box 3 balvu – Carcassonne pamatspēli komplektā ar pieciem paplašinājumiem.
Spēles noteikumi
Visos raundos pie katra galdiņa spēlē divi spēlētāji.
Visos raundos tiek spēlēta pamatspēle ar vienu no septiņiem „Carcassonne Minis” mini-paplašinājumiem, kopā 80 lauciņi. Katrs raunds tiek spēlēts ar citu mini-paplašinājumu. Ja ir nepieciešams, fināla spēlēs tiks izmantots trešais mini-paplašinājums („Ferries”/„Prāmji”).
Pirmajā raundā spēli uzsāk nejauši izvēlēts spēlētājs, pārējos raundos – spēlētājs, kurš iepriekšējā raundā ieguva vairāk punktu.
Spēlē ir laika limits – 25 minūtes uz spēlētāju, kura kontrolei tiks izmantoti šaha pulksteņi. 25 minūšu limits ir pilnīgi pietiekams, lai izspēlētu spēli līdz galam (~38 sekundes uz gājienu), un tas ir kā garants, ka pasākums iekļausies noteiktajā laikā. Ja spēlētājs pārtērē viņam piešķirtās 25 minūtes, viņš spēli ir zaudējis. Viņa pretinieks saņem punktus saskaņā ar noslēguma punktu skaitīšanas noteikumiem.
Spēles galds ir dabiska teritorijas robeža. Ja spēlētājs vēlas, viņš var pārbīdīt visus izliktos lauciņus tālāk no malas, lai izbrīvētu vietu uzliekamajam lauciņam. Taču, ja laukuma platums ir sasniedzis maksimālo izmēru, jaunus lauciņus pievienot tā malās nedrīkst.
Par kļūdu kontroli ir atbildīgs spēlētāja pretinieks. Piemēram, ja viņš nepamana, ka ir nolikts lauciņš tā, ka kāda no malām neatbilst, taču viņš ir jau izvilcis savu lauciņu, tad kļūda vairs nav labojama. Tāpat ir ar pavalstnieku nolikšanu īpašumā, kur jau ir cits pavalstnieks. Izņēmums ir, ja nav pamanīts, ka īpašums ir jau agrāk pabeigts. Tādā gadījumā spēlētājs ārpus kārtas var noņemt no laukuma savu pavalstnieku un ieskaitīt punktus.
Pamatspēles, kā arī mini-paplašinājumu noteikumus ar detalizētiem skaidrojumiem var atrast sadaļā „Noteikumi”. Jautājumus, kā vienmēr, var uzdot mūsu forumā.