Datums un vieta
Turnīrs notiks Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Rīgā, Mūkusalas iela 3, Baltijas galda spēļu festivāla BaltiCon ietvaros, svētdien, 2017. gada 26. novembrī. Sākums – 10:30. Ierašanās – no 10:00.
Reģistrācijas forma atrodas lapas beigās.
Vispārējie noteikumi
Maksimālais dalībnieku skaits ir 24 cilvēki. Visi turnīra dalībnieki dalās 4 grupās. Katras grupas dalībnieki spēlē savā starpā vienu spēli, bet divi labākie no katras grupas nokļūst ceturtdaļfinālā. Ceturtdaļfinālu uzvarētāji turpina cīņu pusfinālā, un beidzot pusfinālu uzvarētāji spēlē finālu. Pusfināla zaudētāji spēlē savā starpā maču par 3. vietu. Pirmajā posmā (grupas spēles) par katru uzvaru tiek piešķirti 2 punkti, par zaudējumu punkti netiek saņemti. Neizšķirta gadījumā katrs spēlētājs saņem 1 punktu. Ja diviem vai vairākiem dalībniekiem ir vienāds grupas punktu skaits, labāko noteic pēc kopējas punktu starpības (visi saņemtie punkti mīnuss visi zaudētie punkti).
Dalībnieku sadalīšana grupās notiek ņemot vērā spēlētāju reitingu, kas tika iegūt piedaloties iepriekšējos Carcassonne Latvija rīkotos turnīros. Jaunie dalībnieki tiek sadalīti pa grupām pēc nejaušības principa.
Visi, kas sasniegs vismaz ceturtdaļfināla stadiju, saņems speciālas balvas no Hans im Glück. Turnīra uzvarētājs saņem sekojošas balvas no Brain Games: 1) iespēju bezmaksas piedalīties nākamajā Latvijas Carcassonne čempionātā; 2) dāvanu karti uz Brain Games veikalu.
Spēles noteikumi
Visos raundos pie katra galdiņa spēlē divi spēlētāji.
Visas spēles tiek spēlētas, izmantojot vienu no Carcassonne atvasinātām spēlēm. Turnīrā tiks izmantotas sekojošas Carcassonne atvasinātas spēles: Carcassonne: Mednieki un Vācēji, Derības Šķirsts, Carcassonne: Pils, Carcassonne: Pilsēta, Carcassonne: Jaunas zemes, Carcassonne: Jaunā pasaule, Carcassonne: Dienvidu jūras, Carcassonne: Zelta drudzis, Carcassonne: Pāri kalniem, pāri lejām, Carcassonne: Zvaigžņu kari, Carcassonne: Amazone un Carcassonne: Ziemas izlaidums. Katra spēle notiek ar citu atvasināto spēli, t.i., visā turnīra garumā spēles nekad neatkārtojās (ja tas ir iespējams). Katrai spēlei spēles komplekts tiek izvēlēts pēc nejaušības principa. Fināla spēlē un spēlē par 3. vietu atvasinātai spēlei var tikt pievienots paplašinājums (ja tāds eksistē šai konkrētai spēlei).
Pirmajā spēlē uzsāk nejauši izvēlēts spēlētājs, pārējās spēlēs – spēlētājs, kuram šobrīd ir labākais kopējas punktu starpības rādītājs.
Vienas spēles laiks ir aptuveni 40 minūtes. Laiks netiks strikti kontrolēts, tomēr nedrīkst tīši kavēt spēli.
Spēles galds ir dabiska teritorijas robeža. Ja spēlētājs vēlas, viņš var pārbīdīt visus izliktos lauciņus tālāk no malas, lai izbrīvētu vietu uzliekamajam lauciņam. Taču, ja laukuma platums ir sasniedzis maksimālo izmēru, jaunus lauciņus pievienot galda malās nedrīkst.
Par kļūdu kontroli ir atbildīgs spēlētāja pretinieks. Piemēram, ja viņš nepamana, ka ir nolikts lauciņš tā, ka kāda no malām neatbilst, taču viņš ir jau izvilcis savu lauciņu, tad kļūda vairs nav labojama. Tāpat ir ar pavalstnieku uzlikšanu īpašumā, kur jau ir cits pavalstnieks. Izņēmums ir, ja nav pamanīts, ka īpašums ir jau agrāk pabeigts. Tādā gadījumā spēlētājs ārpus kārtas var noņemt no laukuma savu pavalstnieku un ieskaitīt punktus.
Carcassonne pamatspēles noteikumi ir jāzina pirms turnīra. Atvasināto spēļu noteikumu atšķirības īsumā varēs noklausīties pirms konkrētas spēles.
Pieteikšanās turnīram