Carcassonne atvasinātās spēles

Izņemot pamatspēli un tās paplašinājumus, Carcassonne ir daudz atsevišķo versiju, kas tika publicēti neatkarīgi no pamatspēles, daži pat ar saviem paplašinājumiem. Katrai ir sava tematika, nedaudz citi noteikumi, bet kopumā Carcassonne mehānika palika nemainīga.

 Carcassonne Hunters and Gatherers Carcassonne: Mednieki un Vācēji (2002)

Carcassonne: Hunters and Gatherers

Carcassonne: Die Jäger und Sammler

“Mednieki un Vācēji” ir spēle, kur spēlētāji būvē mežus, upes un savvaļu, nevis pilsētas un ceļus. Šī spēle ir mēģinājums izlabot oriģinālas spēles trūkumus, izņemot no spēles klosterus, un ieviešot “speciālo lauciņu” sistēmu, lai mudinātu spēlētājus pabeigt citu spēlētāju pilsētas (tagad mežus), kā arī ļaujot lauka vērtībai mainīties uz augšu vai uz leju, atkarībā no dzīvniekiem, kas parādās uz lauciņiem.
 The Ark of the Covenant Derības Šķirsts (2003)

The Ark of the Covenant

Die Baumeister des Königs

“Derības Šķirsts” ir Bībeles tematiskā Carcassonne versija, kas ir bāzēta uz Vecās derības. Tā ietver dzīvnieku mehāniku no “Medniekiem un Vācējiem”, kā arī Šķirstu kā tādu, kas var tikt pārvietots pavalstnieka uzlikšanas vietā, nopelnot punktus pavalstniekiem, kuriem tas iet garām.
 Carcassonne The Castle Carcassonne: Pils (2003)

Carcassonne: The Castle

Carcassonne: Die Burg

“Pils” ir atsevišķa spēle priekš diviem spēlētājiem, kur spēle notiek slēgtā aprobežotā pils teritorijā. Spēlētāji saņem papildus bonusus, ja dabū precīzu punktu skaitu par pabeigtiem objektiem. Šeit ir arī atviegloti lauciņu uzlikšanas noteikumi.
 Carcassonne The City Carcassonne: Pilsēta (2004)

Carcassonne: The City

Carcassonne: Die Stadt

“Pilsēta” ir līdzīga “Pilij”: šajā spēlē arī ir atviegloti lauciņu uzlikšanas noteikumi. Nozīmīgākie jaunie noteikumi pievieno pilsētas sienas, kas sāk aprobežot Carcassonne pilsētu, kad tā sasniedz noteikto izmēru.
 Carcassonne The Discovery Carcassonne: Jaunas zemes (2005)

Carcassonne: The Discovery

Carcassonne: Neues Land

Atsevišķa spēle, kas pilsētu un ceļu vietā piedāvā būvēt kalnus, jūras un laukus. Svarīgākā noteikumu izmaiņa šajā spēlē ir tas, ka pavalstnieki netiek automātiski noņemti no objektiem pēc to pabeigšanas: to noņemšana ir atsevišķa darbība, kas ir alternatīva pavalstnieka uzlikšanai. Spēlētāji var izvēlēties noņemt pavalstnieku un saņemt punktus par objektu pat pirms tas būs pabeigts, tiesā, par to saņemot mazāk punktu. Pavalstnieki, kas paliek uz spēles laukuma spēles beigās, arī saņem mazāk punktu, pat ja objekts, kurā tie atrodas, bija pabeigts.
Carcassonne Mayflower Carcassonne: Jaunā pasaule(2008)

Carcassonne: New World

Carcassonne: Mayflower

“Jaunā pasaule” ļauj spēlētājiem spēlēt Carcassonne jaunajā pasaulē, t.i. Amerikā. Spēlētāji uzsāk spēli no jūras malas un virzās rietumu pusē, radot pilsētas, ceļus un laukus, dedzinot visu, kas paliek viņiem aizmugurē. Kaut terminoloģija tika nomainīta, šī spēle ļoti tuvu seko līdzi Carcassonne pamatspēles noteikumiem, kaut tai ir vairāki ierobežojumi, salīdzinot ar pamatspēli.
 the-kids-of-carcassonne Karkasonas bērni (2009)

The Kids of Carcassonne

Die Kinder von Carcassonne

Šī ir Carcassonne iedvesmota īsa spēle jaunākiem bērniem. Spēlētāji pēc kārtas uzliek lauciņus; atšķirībā no normāla Carcassonne, tie vienmēr der. Starp citiem objektiem, uz lauciņu ceļiem ir attēloti bērni spēlētāju krāsās. Kad vien ceļš ir pabeigts, katrs spēlētājs uzliek savu pavalstnieku uz katru attiecīgu bildi.
 Cardcassonne Cardcassonne (2009) “Cardcassonne” ir karšu spēle, kas ir bāzēta uz Carcassonne. Spēlētāji uzliek viņu kārtis dažādās rindās, lai palielinātu punktu skaitu par šo rindu. Uzliekot kārtis, ir jāpārliecinās, ka tās dos jums vairāk punktu, nekā pretiniekiem.
Carcassonne Dice game Carcassonne: Kauliņu spēle (2011)

Carcassonne: Dice game

Carcassonne: Das Würfelspiel

Kā daļa no Carcassonne “Gada balvas” saņemšanas 10 gadu jubilejas svinēšanas tika publicēta Carcassonne: Kauliņu spēle, ātri spēlējama kauliņu spēle, kas ļauj spēlētājiem būvēt pilsētas ātrāk, nekā jebkad agrāk. Spēle iekļauj deviņus speciālus kauliņus, zīmuli un bloknotu ar rezultātu lapiņām. Viss ir iepakots metāla kastē pavalstnieka formā.
 Carcassonne South Seas Carcassonne: Dienvidu jūras (2013)

Carcassonne: South Seas

Carcassonne: Südsee

Tropu tematiskā Carcassonne versija, tā pievieno spēlei resursu elementu, kas ietekmē punktu saņemšanu. Pazīstamo pilsētu, ceļu un lauku vietā spēlētāji izmanto savus pavalstniekus lai savāktu banānus no salām, gliemežvākus no koka ceļiem un zivis no jūras, un tad aizsūta tos ar kuģiem apmaiņā pret uzvaras punktiem.
 Carcassonne Goldrush Carcassonne: Zelta drudzis (2014)

Carcassonne: Gold Rush

Carcassonne: Goldrausch

“Carcassonne: Zelta drudzis” atgriež spēlētājus uz 19. gadsimta Ameriku, kad kovboji dzina lopus, mednieki tirgojās ar indiāņiem, parādījās pirmie dzelzceļi, un pētnieki — tie ir spēlētāji — aizsūta viņu rokaspuišus uz zelta atradnēm cītīgi meklēt zelta tīrradņus. Atkarībā no tā, kur jūs noliksies telti, jums būs iespēja nozagt tīrradni no cita spēlētāja pētnieka — bet brīžiem jūs dabūsiet akmeņus zelta vietā, kamēr kāds cits atklās bagātu zelta atradumu…
 Carcassonne Over Hill and Dale Carcassonne: Pāri kalniem, pāri lejām (2015)

Carcassonne: Over Hill and Dale

Carcassonne: Über Stock und Stein

 Carcassonne Star Wars Carcassonne: Zvaigžņu kari (2015)

Carcassonne: Star Wars

Carcassonne: Star Wars

Carcassonne:
Amazone
(2016)

Carcassonne: Amazonas

Carcassonne:
Amazonas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *